Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy, że w aktualizacji programu eZOZ do wersji 2.41.0 dodano nową funkcjonalność pozwalająca na bezpośrednią wymianę danych z laboratoriami analitycznymi Diagnostyka oraz Synevo bez konieczności pobierania materiału biologicznego w przychodni.

Jest to idealne rozwiązanie dla świadczeniodawców, którzy nie posiadają własnego punktu pobrań a chcą w czasie rzeczywistym otrzymywać wyniki wykonanych testów w celu zoptymalizowania opieki nad pacjentem. Ponieważ wynik badań pobierane mogą być zaraz po ich udostepnieniu przez laboratorium, znacząco skrócony zostaje czas postawienia diagnozy oraz podjęcia zalecanych czynności terapeutycznych.

Olbrzymią zaletą elektronicznej wymiany danych z laboratoriami jest forma prezentowania wyników (oznaczanie kolorami przekroczenia normy), porównywanie wyników z kilku ostatnich badań (trendy) oraz możliwość automatycznego generowania sprawozdawczości NFZ w zakresie budżetu powierzonego POZ oraz wyliczanie sprawozdawczości półrocznej POZ. Możliwe jest także kopiowanie wybranych wyników do opisu badania fizykalnego w historii zdrowia i choroby oraz dodawanie kodów ICD9 do listy wykonanych procedur medycznych – szczególnie polecane w rozliczeniach AOS.

Aktualnie trwają intensywne prace nad wprowadzeniem nowego trybu wymiany danych również z pozostałymi laboratoriami (ALAB, DigRa, Invicta, Vitalabo, Zelenet), które mamy nadzieję zakończą się niebawem o czym zostaniecie Państwo poinformowani osobnym komunikatem.

Oczywiście, standardowa metoda wymiany danych z laboratoriami analitycznymi z wykorzystaniem własnego punktu pobrań pozostaje nadal aktualna, a nowa funkcjonalność programu eZOZ odpowiada jedynie na zgłaszane przez Państwa w ostatnim czasie oczekiwania.

Link do dokumentacji z pełnym opisem nowego trybu zlecenia badań znajduje się tutaj.

W związku z wprowadzeniem nowej funkcjonalności, zmianie ulega cennik programu eZOZ. Od wersji 2.41.0 w celu powadzenia wymian danych z laboratoriami analitycznymi (zarówno z własnymi jak i zewnętrznym punktem pobrań) konieczne jest wykupienie dodatkowej licencji funkcjonalnej, której koszt wynosi 1000zł + VAT / rok (niezależnie od ilości wykupionych licencji stanowiskowych).

Wszyscy nasi klienci, którzy już dzisiaj wymieniają dane z laboratoriami analitycznym z wykorzystaniem własnego punktu pobrań otrzymają bezpłatną licencję funkcjonalną obowiązująca do końca obowiązywania aktualnej licencji stanowiskowej.

Do dnia 30 listopada 2022 roku używanie nowej funkcjonalności jest całkowicie bezpłatne!

Uwaga promocja!!!

Jeżeli do 30 listopada 2022 roku zdecydujcie się Państwo na wykupienie licencji Rozbudowane wspomaganie rozliczeń POZ, której funkcjonalność opisano tutaj i tutaj, licencję na wymianę danych z laboratoriami analitycznymi otrzymacie Państwo za darmo do końca obowiązywania aktualnej licencji stanowiskowej.

Zachęcamy do wykorzystania nowoczesnych rozwiązań informatycznych w programie eZOZ.