Szanowni Państwo,

z przeprowadzonych przez nas analiz wynika, że co miesiąc około 1/3 pacjentów zostaje usunięta przez NFZ ze zwiększonej stawki kapitacyjnej x3.2. Jednym z wymogów jej utrzymania jest konieczność przeprowadzenia w ciągu ostatnich trzech miesięcy przynajmniej jednej porady lekarza POZ związanej z chorobą przewlekłą pacjenta umieszczoną w załączniku nr 20 do Zarządzania 79/2022/DSOZ.

Z przyjemnością informujemy, że w wersji 2.39.0 programu eZOZ dodaliśmy nowe funkcjonalności pozwalające na zwiększenie stawki kapitacyjnej do poziomu x3.2 dla pacjentów obciążonych chorobami przewlekłymi poprzez:

  • generowanie listy pacjentów, którzy umieszczeni zostali w szablonie NFZ (rachunku) za ostatni miesiąc rozliczeniowy i którym nie udzielono porady związanej z chorobą przewlekła w ciągu ostatnich trzech miesięcy,
  • generowanie listy pacjentów którzy umieszczeni zostali w szablonie NFZ (rachunku) za poprzedzające miesiące rozliczeniowe i którym nie udzielono porady związanej z chorobą przewlekła w ciągu ostatnich trzech miesięcy i z tego powodu nie zostali zaliczeni do współczynnika x3,2 w ostatnim miesiącu rozliczeniowym,
  • sugerowanie zmiany typu porady (wskazanie choroby przewlekłej jako rozpoznania podstawowego) podczas wybierania pacjenta do opisu wizyty POZ/Specjalistycznej w sytuacjach opisanych powyżej.

Dodana została również automatyzacja procesu sprawozdawania badań wykonywanych w ramach budżetu powierzonego POZ na podstawie informacji dostarczanych z laboratoriów analitycznych oraz innych źródeł danych.

Link do dokumentacji z pełnym opisem nowej funkcjonalności znajduje się poniżej:

https://ezoz.com.pl/pliki/Rozbudowana_funkcjonalnosc_POZ.pdf

W celu wykorzystania nowych funkcjonalności konieczne jest wykupienie dodatkowej licencji, której koszt wynosi 1000zł + VAT / rok.

Jeżeli pragniecie Państwo sprawdzić nowe funkcje przez okres 14 dni bez ponoszenia opłat, prosimy o złożenie zamówienia z uwaga „Licencja do testów na okres 14 dni” lub zgłoszenie takiej chęci droga mailową lub telefoniczną.

Zachęcamy do wykorzystania nowoczesnych rozwiązań informatycznych w programie eZOZ.